Солоницівський ЗДО "Веселка", Солоницівка
Харківська область, Харківський район

Статут ЗДО "Веселка"

Статут затверджено рішенням LХI сесії Солоницівської селищної ради VIII скликання від 19.10.2023 року № 37 «Про затвердження статуту Солоницівського закладу дошкільної освіти ясел-садка комбінованого типу «Веселка» Солоницівської селищної ради у новій редакції»

 

І. Загальні положення

1.1. СОЛОНИЦІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА-САДОК КОМБІНОВАНОГО ТИПУ "ВЕСЕЛКА" СОЛОНИЦІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ (далі - заклад дошкільної освіти) (ідентифікаційний код 23452609) діє на підставі Статуту, який затверджений рішенням LXII сесії Солоницівської селищної ради VIII скликання від 19.10.2023 року № 34 «Про затвердження статутів комунальних закладів дошкільної освіти Солоницівської селищної ради у новій редакції».

        1.2. Форма власності закладу дошкільної освіти - комунальна.

1.3. Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами. Заклад дошкільної освіти як суб’єкт господарювання діє у статусі неприбуткового закладу, що не має на меті отримання прибутку (доходів).

1.4. Організаційно-правова форма закладу освіти – комунальний заклад.

1.5. Тип закладу – заклад дошкільної освіти ясла-садок комбінованого типу для дітей віком від одного до шести (семи, восьми) років, у складі якого можуть бути групи загального розвитку, спеціальні, інклюзивні, сімейні, прогулянкові, короткотривалі групи з неповним тижнем, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров’я дітей, їх розумового, психічного, фізичного розвитку.

1.6. Засновником закладу дошкільної освіти є Солоницівська селищна рада (ідентифікаційний код юридичної особи – 04398821) (далі – Засновник) від імені Солоницівської територіальної громади. Заклад дошкільної освіти є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Засновнику. Галузеву політику та розвиток закладу освіти забезпечує Відділ освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради (далі – Відділ освіти). Повноваження Відділу освіти щодо управління діяльністю закладу дошкільної освіти визначаються чинним законодавством України, відповідними рішеннями Засновника, розпорядженнями Солоницівської селищної ради.

1.7. Засновник здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу дошкільної освіти, здійснює його матеріально-технічне забезпечення, будівництво й ремонт приміщень, сприяє організації санітарно-гігієнічного обслуговування й харчування здобувачів освіти.

1.8. Місцезнаходження закладу дошкільної освіти: вулиця Каштанова, будинок 11, смт Солоницівка, Харківський район, Харківська область, 62370.

1.9. Найменування закладу дошкільної освіти:

Повна назва: СОЛОНИЦІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА-САДОК КОМБІНОВАНОГО ТИПУ "ВЕСЕЛКА" СОЛОНИЦІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Скорочена назва: СОЛОНИЦІВСЬКИЙ ЗДО «ВЕСЕЛКА».

1.10. Майно закладу дошкільної освіти є власністю Солоницівської селищної ради та закріплене за ним на праві оперативного управління.

1.11. Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, нормативними актами Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Положенням про заклад дошкільної освіти (далі – Положення), рішеннями Солоницівської селищної ради, розпорядженнями Солоницівського селищного голови, наказами Відділу освіти, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

1.12. Головною метою закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, їх фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

1.13. Діяльність направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: заклад дошкільної освіти діє у межах компетенції, передбаченої законодавством України, Положенням та цим Статутом.

1.14. У закладі дошкільної освіти визначена українська мова навчання.

1.15. Внутрішня система забезпечення якості освіти формується закладом дошкільної освіти та має, зокрема, включати механізми забезпечення академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, види академічної відповідальності педагогічних працівників та учнів за конкретні порушення академічної доброчесності.

1.16. Система зовнішнього забезпечення якості дошкільної освіти та система забезпечення якості в діяльності органів управління та установ, що здійснюють зовнішнє забезпечення якості освіти у сфері дошкільної освіти, визначаються законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту».

1.17. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

  • реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;
  • забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;
  • створення безпечних умов для життя і здоров’я дітей, а також забезпечення безпеки перебування дитини в закладі впродовж визначеного часу, організації медичної допомоги;
  •  визнання самоцінності дошкільного дитинства, його особливої ролі в розвитку особистості;
  •  збереження дитячої субкультури;
  •  створення сприятливих умов для формування особистісної зрілості дитини, її базових якостей;
  •  пріоритет повноцінного проживання дитиною сьогодення у порівнянні з підготовкою до майбутнього етапу життя;
  •  повага до дитини, врахування індивідуального особистого досвіду дошкільника;
  •  компетентнісний підхід до розвитку особистості, збалансованість набутих знань, умінь, навичок, сформованих бажань, інтересів, намірів та особистісних якостей і вольової поведінки дитини;
  •  надання пріоритету соціально-моральному розвитку особистості, формування у дітей уміння узгоджувати особисті інтереси з колективними;
  • формування у дітей цілісної, реалістичної картини світу, основ світогляду;
  • збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини;
  • виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
  • виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.18. Принципами освітньої діяльності закладу дошкільної освіти є:

  • дитиноцентризм;
  • демократизм;
  • забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності;
  • забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності;
  • розвиток інклюзивного освітнього середовища;
  • цілісність і наступність системи освіти;
  • прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;
  • відповідальність і підзвітність закладу дошкільної освіти перед суспільством;
  • академічна доброчесність;
  • академічна свобода;
  • академічна, кадрова та організаційна автономія закладу дошкільної освіти у межах, визначених законом;
  • гуманізм;
  • єдність навчання, виховання та розвитку;
  • формування культури здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля;
  • невтручання політичних партій в освітній процес;
  • невтручання релігійних організацій в освітній процес (крім випадків, визначених цим Законом);
  • доступність для кожного громадянина всіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою.

1.19. Взаємовідносини між закладом дошкільної освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

ІІ. Комплектування закладу дошкільної освіти

2.1. Потужність закладу дошкільної освіти – 60 місць.

2.2. Групи у закладі дошкільної освіти комплектуються за віковими  ознаками.

 2.3. У закладі дошкільної освіти функціонують групи загального розвитку для дітей раннього та дошкільного віку, інклюзивна група для дітей з особливими освітніми потребами. За запитом батьків можливе створення груп (групи) компенсуючого типу, сімейних, прогулянкових, груп цілодобового перебування з неповним тижнем, короткотривалих груп, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров'я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку.

2.3.1. Рішення про утворення інклюзивної групи (груп) у закладі дошкільної освіти приймається директором закладу дошкільної освіти за погодженням з Відділом освіти, на підставі заяви (заяв) батьків дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, або особи, яка їх замінює, висновку інклюзивно-ресурсного центру.

2.4. Заклад дошкільної освіти має групи з денним перебуванням дітей.

В закладі дошкільної освіти може бути створена група з цілодобовим перебуванням дітей з неповним тижнем одного віку або з різницею у віці.

2.5. Наповнюваність груп дітьми відповідно до: потужності закладу, нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти з урахуванням побажань батьків, або осіб, які їх заміняють.

          2.6. Прийом дітей в групи здійснюється директором  протягом календарного року на підставі:

  • заяви одного з батьків або осіб, які їх замінюють;
  • свідоцтва про народження дитини;
  • медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.

Прийом заяв про зарахування дітей до закладу дошкільної освіти може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації, запровадженої згідно рішення Засновника закладу дошкільної освіти.

Для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи додатково подається висновок інклюзивно-ресурсного центру та індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.
2.7. Першочергово до закладу дошкільної освіти зараховуються діти, які:
- проживають на території обслуговування закладу дошкільної освіти;
- рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в цьому закладі дошкільної освіти;
- є дітьми працівників закладу дошкільної освіти;
- належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
- належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім`ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім`ю, а також усиновлених дітей;
- перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
2.8. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.9. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період.

2.10. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

- за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіку та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти;
  • у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
  • у разі досягнення вихованцем станом на 01 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами – повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
  • у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.
2.11. Термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування  дитини – не менше як за 10 календарних днів із зазначенням причини. 

2.12. Діти, які перебувають у закладі дошкільної освіти короткотривало або під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому закладі.

 ІІІ. Режим роботи закладу дошкільної освіти

3.1. Режим роботи закладу дошкільної освіти, тривалість перебування в ньому дітей встановлюється відповідно до законодавства України. Заклад дошкільної освіти може мати групи з денним, цілодобовим та короткотривалим режимами перебування.

          3.2. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 12 годин. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

         3.3. У закладі дошкільної освіти можуть функціонувати чергові групи в ранкові та вечірні години;

         3.4. Щоденний графік роботи груп закладу дошкільної освіти визначається директором згідно із затвердженим режимом роботи.

ІV. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти

4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 01 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 01 червня до 31 серпня поточного року - оздоровчий період, під час якого у закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до плану роботи, який складається на навчальний рік і оздоровчий період.

4.3. План роботи закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором закладу дошкільної освіти.

4.4. У закладі дошкільної освіти визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти забезпечує досягнення дітьми результатів навчання (набуття компетентностей) відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та вимог чинних освітніх програм.

Освітній процес в інклюзивних групах (для дітей з особливими освітніми потребами) здійснюється за спеціальними програмами розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку Міністерством освіти і науки України.

4.6. Заклад дошкільної освіти має право розробляти та впроваджувати власні програми, затверджені в установленому порядку.

4.7. Щоденна кількість і послідовність занять у групах визначається розкладом занять, який складається відповідно до санітарно-гігієнічних, педагогічних вимог і затверджується директором закладу дошкільної освіти. Зміна розкладу занять без дозволу адміністрації закладу дошкільної освіти не допускається.

4.8. Заклад дошкільної освіти може надавати додаткові освітні послуги, які  не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я України.

V. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти

          5.1. Харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до діючих нормативів.

5.2. Харчування дітей у закладі дошкільної освіти та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

5.3. У групах з короткотривалим перебуванням дітей (менше 6 годин) організація харчування визначається за домовленістю з батьками або особами, які їх замінюють.

5.4. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та директора закладу дошкільної освіти.

VI. Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти

          6.1. Медичне обслуговування дітей закладу дошкільної освіти здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до      штату закладу дошкільної освіти або відповідних закладів охорони здоров’я.

6.2. Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, у тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартовуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

VІІ. Учасники освітнього  процесу

 

7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є: діти дошкільного віку, директор, вихователь-методист, педагогічні працівники та інші спеціалісти, медичні працівники, помічники вихователів, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти за наявності ліцензії.

7.2. За успіхи у роботі учасники освітнього процесу можуть бути відзначені державними та місцевими нагородами, іншими видами морального та матеріального заохочення працівників освіти відповідно до законодавства України.

7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти на:

  • доступну та безоплатну дошкільну освіту;
  • безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
  • захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
  • безоплатне медичне обслуговування у закладі дошкільної освіти;
  • захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;
  • здоровий спосіб життя.

Залучення вихованців під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов'язаних з виконанням освітньої програми, забороняється.

7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:

  • обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування  закладу;
  • звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
  • брати участь у покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу;
  • захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;
  • інші права, які не суперечать законодавству України.

7.5. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:

  • виховувати у дітей любов до Вітчизни, повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;
  • забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти за будь-якою формою;
  • постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;
  • поважати гідність дитини;
  • виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної мови, регіональних мов або мов меншин і рідної мови, до народних традицій і звичаїв.

7.6. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста, до введення в дію Закону України «Про освіту» – вищу або середню спеціальну освіту), забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

7.7. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.8. Педагогічні працівники мають право:

  • на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
  • на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
  • проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;
  • вносити пропозиції щодо поліпшення умов праці та  роботи закладу;
  • на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства України;
  • інші права, що не суперечать законодавству України.

7.9. Педагогічні працівники зобов’язані:

  • виконувати цей Статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, посадову інструкцію, умови трудового договору, накази та усні розпорядження директора, що не суперечать законодавству України;
  • дотримуватись педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків або осіб, які їх замінюють;
  • забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
  • брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
  • співпрацювати з сім’ями вихованців закладу дошкільної освіти з питань навчання і виховання дітей;
  • сприяти задоволенню попиту батьків на додаткові освітні послуги;
  • виконувати інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

7.10. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу дошкільної освіти директором.

7.11. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно із законодавством України.

7.12. Працівники закладу дошкільної освіти проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством України порядку.

7.13. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, не менше одного разу на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України. Медичні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка проводиться, як правило, не менш одного разу на п’ять років відповідно Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого  наказом  МОЗ.

7.14. Педагогічні працівники, які систематично порушують цей Статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи директором відповідно до законодавства України.

7.15. Інші працівники мають права та обов'язки, визначені законодавством України. Конкретний перелік посадових обов’язків визначається посадовою або робочою інструкцією, яка затверджується директором закладу освіти відповідно до вимог законодавства.

VІІІ. Управління закладом дошкільної освіти

 

8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його Засновником та Відділом освіти Солоницівської селищної ради у межах повноважень, передбачених законодавством України.

8.2. Засновник закладу дошкільної освіти:

- затверджує нову редакцію Статуту;

- укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу дошкільної освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та Статутом закладу дошкільної освіти;

- розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу дошкільної освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та Статутом закладу дошкільної освіти;

- затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу дошкільної освіти у випадках та порядку, визначених законодавством;

- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу дошкільної освіти;

- здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу дошкільної освіти;

- забезпечує створення у закладі дошкільної освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

- реалізує інші права, передбачені законодавством та цим статутом.

8.3. Безпосереднє керівництво роботою закладу дошкільної освіти здійснює його директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Засновником або уповноваженим ним органом.

Директор закладу дошкільної освіти:

- організовує діяльність закладу дошкільної освіти;

- вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

- призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

- забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу дошкільної освіти;

- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

- сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти;

- без довіреності діє від імені закладу дошкільної освіти, представляє його у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом;

- укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- видає у межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;

- забезпечує та контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

- затверджує план роботи закладу;

- за погодженням з профспілковим комітетом затверджує посадові (робочі) інструкції працівників;

- подає на затвердження трудовому колективу закладу дошкільної освіти правила внутрішнього трудового розпорядку;

- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, охорони праці, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників, збереження майна закладу;

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

- щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність закладу дошкільної освіти на загальних зборах колективу та батьків або осіб, які їх замінюють;

- забезпечує право працівників на протести, постанови, подання, приписи, звернення, листи, запити та інші документи судових,  правоохоронних та контролюючих органів ґрунтовної, об’єктивної, документально підтвердженої інформації та мотивованих відповідей;

- здійснює інші повноваження, передбачені законом, цим Статутом, контрактом та рішеннями Засновника.

При невиконанні або неналежному виконанні своїх повноважень, передбачених цим Статутом, контрактом та встановлених чинним законодавством України, директор закладу дошкільної освіти несе відповідальність у встановленому порядку згідно з діючим законодавством України.

8.4. Постійно діючим колегіальним органом у закладі дошкільної освіти є педагогічна рада.

Педагогічна рада створюється за наявності не менше трьох педагогічних працівників. Для закладів дошкільної освіти з однією - двома групами може утворюватися одна педагогічна рада на кілька закладів.

До складу педагогічної ради входять: директор, вихователь-методист, усі педагогічні працівники, медичні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти за наявністю ліцензії. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють.

Головою педагогічної ради є директор закладу дошкільної освіти.

Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

- схвалює освітню програму закладу дошкільної освіти, оцінює результативність її виконання та реалізації Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

 -  розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти та приймає відповідні рішення;

- визначає план роботи закладу дошкільної освіти та педагогічне навантаження працівників;

- затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

- визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення працівників закладу дошкільної освіти (за погодженням з профспілковим комітетом) та інших учасників освітнього процесу;

- заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

- затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;

-  розглядає інші питання, віднесені законом та/або Статутом до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями директора закладу дошкільної освіти.

          Робота педагогічної ради планується довільно, відповідно до потреб закладу дошкільної освіти.

Кількість засідань педагогічної ради становить не менше чотирьох на рік.

8.5. У закладі дошкільної освіти можуть діяти:

- органи самоврядування працівників закладу дошкільної освіти;

- органи батьківського самоврядування;

- інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.

Кількість учасників загальних зборів від працівників закладу дошкільної освіти не менше 2/3 від загальної кількості, батьків не менше 2/3 від загальної кількості спискового складу дітей. Термін їх повноважень становить – 1 рік.

Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

- обирають раду закладу дошкільної освіти (у складі 7-15 осіб), її членів і голову, встановлюють терміни її повноважень;

- заслуховують звіт директора закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності закладу, дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності шляхом таємного або відкритого голосування;

- розглядають питання освітньої, методичної, економічної та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу дошкільної освіти;

- вирішують інші питання, що не суперечать законодавству України.

                8.6. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти у партнерстві з батьками або іншими законними представниками дитини забезпечують єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).

                 8.7. У період між загальними зборами діє рада закладу дошкільної освіти, діяльність якої регулюється цим Статутом.

Рада закладу дошкільної освіти:

  • організовує виконання рішень загальних зборів;
  • розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу дошкільної освіти;
  • вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу;
  • погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків;
  • виконує інші функції, що не суперечать законодавству України.
До складу ради закладу дошкільної освіти обираються пропорційно представники від педагогічного колективу і батьків або осіб, які їх замінюють по три представники з кожної сторони. 

Кількість засідань ради визначається за потребою.

Засідання ради закладу дошкільної освіти є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів.

8.8. У закладі дошкільної освіти може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками вихованців як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів дітей, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та цим статутом.

Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах групи,  закладу освіти, за інтересами тощо).

Батьки можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування закладу дошкільної освіти.

Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах.

Рішення органу батьківського самоврядування з питать організації освітнього процесу або діяльності закладу дошкільної освіти можуть бути реалізовані виключно за рішенням директора закладу освіти, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

Рішення, заходи та форми батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

Органи батьківського самоврядування мають право, але не зобов’язані оформляти свої рішення відповідними протоколами.

Працівники закладів освіти не мають права втручатися в діяльність батьківського самоврядування, а також збирати чи зберігати протоколи засідань органів батьківського самоврядування.

8.9. У закладі дошкільної освіти може діяти піклувальна рада – орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи закладу дошкільної освіти.

Піклувальна рада створюється за рішенням Засновника відповідно до спеціальних законів. Порядок формування піклувальної ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються законодавством України та цим Статусом.

Основними завданнями піклувальної ради є сприяння вирішенню перспективних завдань розвитку закладу дошкільної освіти, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу дошкільної освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.

Члени піклувальної ради закладу дошкільної освіти мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу дошкільної освіти з правом дорадчого голосу.

До складу піклувальної ради закладу дошкільної освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.

Піклувальна рада має право:

- брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу дошкільної освіти та контролювати її виконання;

- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;

- аналізувати та оцінювати діяльність закладу дошкільної освіти та його директора;

- контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу дошкільної освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором закладу дошкільної освіти;

- вносити Засновнику закладу дошкільної освіти подання про заохочення або відкликання директора закладу дошкільної освіти з підстав, визначених законом;

- здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або цим Статутом.

ІХ. Майно закладу дошкільної освіти

 

9.1. Правові засади володіння, користування і розпорядження майном закладу дошкільної освіти визначаються законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими актами законодавства.

9.2. Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено в балансі.

            9.3. Майно закладу дошкільної освіти є комунальною власністю територіальної громади Солоницівської селищної ради та закріплене за ним на праві оперативного управління.

            9.4. Заклад дошкільної освіти відповідно до чинного законодавства користується землею і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

            9.5.Майно, у тому числі земельні ділянки, ліквідованого закладу дошкільної освіти або такого, діяльність якого зупинена, відповідно до рішення Засновника може бути використане виключно для забезпечення здобуття освіти, надання послуг у сфері соціального захисту, культури та охорони здоров’я, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства. Відповідне майно не може бути предметом застави, стягнення, джерелом погашення боргу, щодо такого майна не можуть вчинятися будь-які дії, наслідком яких може бути припинення комунальної власності на таке майно.

            9.6. Вимоги до матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти визначаються відповідними будівельними й санітарно-гігієнічними нормами й правилами, а також типовими переліками обов'язкового навчального та іншого обладнання (в тому числі корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.

            9.7. Виключно засновник вирішує питання відчуження основних фондів закладу дошкільної освіти, списання окремо визначеного рухомого і нерухомого майна, що перебуває в оперативному управлінні закладу освіти, надає дозвіл на передачу в оренду та погоджує умови договорів оренди майна, що перебуває в оперативному управлінні  закладу освіти.

            9.8. Заклад дошкільної освіти має право з дозволу засновника або уповноваженого ним органу списувати з балансу в установленому порядку споруди, які йому належать, устаткування, інші матеріальні цінності.

X. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти

 

10.1 Фінансування закладу освіти здійснюється з державного та місцевих бюджетів відповідно до Бюджетного кодексу України, відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», законів про місцеве самоврядування та інших нормативно-правових актів.

10.2. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти можуть бути кошти:

- Засновника;

- державного та місцевого бюджетів;

- добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб;

- благодійна допомога відповідно до законодавства про благодійну

діяльність та благодійні організації;

- інші кошти, не заборонені законодавством.

10.3. Заклад дошкільної освіти за погодженням із Засновником може:

- придбати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;

- отримувати допомогу від підприємств, установ або фізичних осіб;

- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для провадження освітньої діяльності згідно із законодавством.

Заклад дошкільної освіти може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновник має право затверджувати переліки платних та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

10.4. Статистична звітність про діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства України.

10.5. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється на основі кошторису, що затверджується Засновником з урахуванням пропозицій закладу дошкільної освіти.

10.6. Штатний розпис закладу дошкільної освіти розробляється на основі типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, та затверджуються директором закладу освіти за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.

  10.7. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку у закладі освіти визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України. За рішенням Засновника бухгалтерський облік здійснюється через відділ бухгалтерського обліку та звітності Солоницівської селищної ради.

10.8. Кошти, одержані від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої цим статутом, не вважаються прибутком і не оподатковуються.

XІ. Міжнародне співробітництво

11.1. Заклад дошкільної освіти відповідно до законодавства України має право укладати угоди і договори про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з освітніми закладами, підприємствами, громадянами, організаціями, відомствами, науковими установами, фондами як на території України, так і за її межами.

ХІІ. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти

12.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу дошкільної освіти  здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту».

12.2. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність за наявності ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, виданої у встановленому законодавством України порядку.

12.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з освітнім процесом, проводиться відповідно до законодавства України.

12.4. Засновник та/або уповноважений ним орган мають право проводити планові та позапланові перевірки діяльності закладу дошкільної освіти.

ХІІІ. Ліквідація та реорганізація закладу дошкільної освіти

13.1. Заклад дошкільної освіти припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу приймає Засновник.

Засновник або суд, що прийняв рішення про припинення закладу, призначають комісію з припинення закладу (комісію з реорганізації,

01 березня 2024 року - Солоницівський ЗДО "Веселка" долучився до флешмобу "Щасливі лапки" #заняття_доброти#happypaw#щасливілапки

21 лютого 2024 року - Міжнародний день рідної мови

20 лютого 2024 року - День Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2024 року - День Державного герба України

16 лютого 2024 року - День єднання України

29 січня 2024 року - День пам`яті Героїв Крут

22 січня 2024 року - День Соборності України

25.12.2023 року колектив ЗДО "Веселка" вітає всіх з новорічними та різдвяними святами! Нехай сяйво різдвяної зірки зігріває Вас благодатним теплом і любов’ю, наповнює щастям та радістю, дарує гарний настрій!

06 грудня 2023 року - День Святого Миколая

06 грудня 2023 року - День Збройних Сил України

25 листопада 2023 року - День пам’яті жертв Голодомору

21 листопада 2023 року - День Гідності та Свободи

27 жовтня 2023 року - День української писемності та мови

1 жовтня 2023 року - День захисників і захисниць України, свято Покрови Пресвятої Богородиці

27 вересня 2023 року - День дошкілля

21 вересня 2023 року - Міжнародний день миру

9 вересня 2023 року - День фізичної культури та спорту 

1 вересня 2023 року - День Знань

18 травня 2023 року в Україні святкують День вишиванки.


 

9 травня в Україні відзначають День Європи.

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення.

26 квітня 2023 року - день пам`яті Чорнобильської трагедії.

10 березня 2023 року - день Державного гімну України.

9 березня 2023 року - 209-та річниця від дня народження Тараса Шевченка.

8 березня 2023 року - міжнародний жіночий день.

25 лютого 2023 року - річниця народження Лесі Українки.

24 лютого 2023 року - річниця вторгнення РФ в Україну.

21.02.2023 року - Міжнародний день рідної мови.

 

20.02.2023 року - день пам`яті "Героїв Небесної Сотні".

19.02.2023 року - день Герба України.

16.02.2023 року - день Єднання України.

22.01.2023 року - день Соборності України.

25.12.2022 року колектив ЗДО "Веселка" вітає всіх з новорічними та різдвяними святами. Бажаємо миру, злагоди, благополуччя та міцного здоров`я!

06.12.2022 року - День Збройних сил України.

Вітаємо Захисників та Захисниць України.

26.11.2022 року - День пам`яті жертв Голодомору

21.11.2022 року - "Революція Гідності - перший переможний бій цієї війни". 

Шановні батьки! До вашої уваги посилання на інноваційну платформу Mr. Leader для розвитку дитини. Платформа спрямована на формування у дітей лідерських якостей, розвитку таких навичок, як креативність, комунікабельність, критичне мислення. https://mr-leader.com/ua

 

Шановні батьки! Звертаємо вашу увагу на інформацію, яка подана на сайті МОН за посиланням:

https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu

Шановні батьки! До вашої уваги дитячий садок онлайн! Долучайтесь до перегляду та співпраці! Серіал "Дитячий садок онлайн НУМО" Дитячий садок онлайн НУМО - дивитися онлайн безкоштовно і легально на MEGOGO.NET

з 24.01.2022 по 28.01.2022 р. в Солоницівському ЗДО "Веселка" пройшов "Тиждень безпеки дитини". Були проведені тематичні заняття, бесіди щодо вовчення основних вимог пожежної безпеки в побуті, поведінки на воді та інше.

 

booked.net
 
+11
°
C
+13°
+7°
Солоницівка
Середа, 28


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Логін: *

Пароль: *