ЗДО "Веселка", Солоницівка
Дергачівський район, Харківська область

Звіт директора Лихвар А.О. за 2020/2021 н.р.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

СОЛОНИЦІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЕЛ-САДКА КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ВЕСЕЛКА»

СОЛОНИЦІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЛИХВАР АЛІНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ

ПЕРЕД КОЛЕКТИВОМ ТА БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДКІСТЮ

ПРО РОБОТУ ЗАКЛАДУ

У 2020-2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 

Солоницівський заклад дошкільної освіти ясла-садок комбінованого типу «Веселка» Солоницівської селищної ради здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- Положення про дошкільний навчальний заклад, - Базовий компонент дошкільної освіти України

- Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цивільний захист»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Закону України «Про мови»

- власного Статуту,

- річного плану роботи на 2020-2021 н.р.

Солоницівський заклад дошкільної освіти ясла-садок комбінованого типу «Веселка» Солоницівської селищної ради Харківського району Харківської області розташований за адресою: 62370, Харківська область, Харківський район, смт. Солоницівка, вул. Каштанова, 11. Загальна проектна потужність закладу – 55 місць. У закладі функціонує 4 групи, які відвідує 65 дітей: група «Малятко» (різновікова) – 15 дітей; група «Сонечко» (різновікова) – 16 дітей; група «Зірочка» (старший дошкільний вік) - 24 дитини; група короткотривалого перебування – 10 дітей, інклюзивна група – 3 дітей.

У закладі працює 19 працівників, із них педагогічних – 9. В наявності вакансії вихователя-методиста (0,5 ст.), вихователя (0,41 ст.), вчителя-логопеда (0,5 ст.), практичного психолога – 0,25 ст.

          У 2020/2021 навчальному році освітній процес у Солоницівському ЗДО «Веселка» здійснювався згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), програми «Дитина» (освітня програма для дітей від 2 до 7 років), парціальних програм та програм, рекомендованих для використання в інклюзивній групі.

На базі групи старшого дошкільного віку «Зірочка» функціонувала інклюзивна група для 3 вихованців закладу, які пройшли обстеження в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр»Дергачівської районної ради. Життєдіяльність дітей була наповнена цікавим змістом упродовж кожного дня з урахуванням психологічного віку дитини та її життєвого досвіду.

Варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти реалізувалася через гурткову роботу, самостійну, додаткову, організовану форми освітнього процесу. Мета: задовольняти потребу й цікавість дитини до певного виду діяльності, розвиваючи її природні, загальні та спеціальні здібності; активізувати дитячу творчість, своєчасно виявляти обдарованість.

У закладі було організовано роботу гуртка «Веселі ритми», який працював  за програмою «Дитяча хореографія» для дітей віком від 3-х до 7-ми років (автор Шевчук А.С.),  схваленою для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, лист ІІТЗО від 05.05.2015 р. № 14.1/12-Г-255. Керівник гуртка – музичний керівник Толубенко Г. Є.

Наповнюваність гурткових груп - 12 осіб на одному занятті. Тривалість гурткових занять відповідала вікові дітей (старший та середній дошкільний вік) і не перевищувала встановлених норм для навчальних занять.

За бюджетні кошти були придбані канцтовари для освітнього процесу на суму 16 865 грн., хозтовари на суму 13 886, 80 грн. та оновлено матеріально-технічну базу закладу:

 • Водонагрівачі (2 шт) – 7 600 грн
 • Засоби для дезінфекції – 15 060 грн
 • Сушилка для рук (4 шт) – 6 000 грн
 • Лінолеум – 4 249, 98 грн
 • Планшетний ПК – 7 200 грн
 • Килимок «Татамі» - 6 630 грн
 • Шафа – 16 764 грн
 • Водоемульсійна фарба – 3 903, 60 грн
 • Ноутбук – 19 500 грн
 • Світильники (8 шт) – 4 000 грн
 • Дидактичні матеріали (для інклюзії) – 4 254 грн
 • Пральна машина – 13 000, 90 грн
 • Медикаменти – 1616, 28 грн
 • Ігрове обладнання для дитячих майданчиків – 132 600 грн
 • Ігрові стінки «Банк», «Супермаркет», «Аптека» - 15 000 грн.

За бюджетні кошти було проведена оплата за послуги Інтернет, вивіз сміття, придбано пісок, проведено лабораторні дослідження води, піску, освітлення, повітря.

У закладі виховується 9 дітей пільгового контингенту. Пільги на харчування – 100 %:

    1. Колєсніков Кирил

    2. Лугиня Богдан

    3. Беляєв Платон

    4. Семигук Єва

    5. Пліско Богдан

Пільги на харчування 50 %:

 1. Земляний Богдан
 2. Войтенко Марія

Харчування дітей організовано відповідно до нормативних вимог з урахуванням внесених змін відповідно до спільного наказу МОН і МОЗ України від 26.02.2013 р. №202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції харчування дітей у дошкільних навчальних закладах». У порівнянні з минулими роками збільшився відсоток виконання норм за основними продуктами харчування: у 2019/2020 н.р. – 80 %, у 2020/2021 н.р. – 85 %. Фактична вартість харчування однієї дитини в день у 2020/20210 н.р. склала 38,0 грн. згідно рішення ІІ сесії Солоницівської селищної ради  VІІІ скликання № 3 від 15.12.2020 року «Про встановлення вартості харчування та батьківської плати на одну дитину в день у закладах дошкільної освіти Солоницівської селищної ради на 2021 рік».  Харчування дітей пільгового контингенту профінансовано своєчасно за рахунок бюджетних коштів.

 

Медичне обслуговування дітей закладу забезпечувала сестра медична старша Новікова В.Т. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Охорона праці в закладі організована відповідно до Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2249-VIII (зі змінами від 19.12.2017).

У Річному плані роботи закладу розроблено розділ «Охорона праці», в Колективному договорі – розділ «Охорона праці», щорічно складаються комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням, аваріям, між адміністрацією та профгрупою Солоницівського ЗДО «Веселка».

З працівниками закладу проводяться вступний (під час прийому на роботу), первинний (до початку роботи безпосередньо на робочому місці), повторний, позаплановий та цільовий інструктажі, записи про які роблять у відповідних журналах.

Під час прийняття на роботу та впродовж усього часу роботи у Солоницівському ЗДО «Веселка» працівники проходять інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

З метою реалізації прав працівників на безпечні і нешкідливі умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.1992 № 442 проводиться атестація робочих місць за умовами праці 1 раз на 5 років.

З метою поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій щоквартально у закладі проводиться «Тиждень безпеки дитини».

Усі педагогічні працівники отримали матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу та були премійовані з нагоди Дня працівника освіти.

Висловлюю щиру подяку Солоницівській селищній раді за поповнення матеріально-технічної бази закладу та батькам вихованців за піклування, підтримку та небайдуже ставлення до нагальних потреб дитячого садка.

 

 

 

01.06.2021 р.                                                                      А.О. Лихвар

 

 

Логін: *

Пароль: *